Tady je několik tipů, jak strávit příjemný den v okolí.

mapa_sv_ww


Sjezdové lyžování


Ve ski areálu na Severáku, který se nachází v Hraběticích v Jizerských horách, naleznete 10 lyžařských vleků a jeden pojezdový koberec. Lyžařské vleky a pojezdový koberec nabízejí výborné podmínky pro výuku malých i dospělých lyžařů. Ve ski areálu Severák si zalyžujete na 4.900m širokých sjezdových tratích nízké a střední obtížnosti. Přímo naproti parkovišti, vedle pokladen, naleznete naši pobočku půjčovny a školy. Ski areál Severák umožňuje zápůjčku sjezdového, snowboardového a nově i běžeckého vybavení.
Jízdárna a mini ZOO v Hraběticích- vyjížďky na koních, ponících nebo třeba na velbloudoviBobová dráha v Janově nad Nisou- netradiční zážitek pro malé i velkéCentrum Babylon v Liberci- Aquapark s rozsáhlým Wellness centrem, Lunapark s celoročními pouťovími atrakcemi, science centrum IQ park, zrcadlové bludiště a temný labyrintZOO v Liberci- nejstarší ZOO v ČR, známá chovem bílých tygrů a několika dalších unikátních druhůDinopark v Liberci- 70 modelů prehistorických zvířat, dětské paleontologické hřiště, velký robotický model TyranosauraLezecká aréna v Jablonci- pro vyznavaže tohoto rozvíjejícího se sportu i pro ty, kteří chtějí lezení na umělé stěně jen vyzkoušetBotanická zahrada v Jablonci- rozsáhlý skleníkový areál s devíti expozičními pavilony skrývá nejpestřejší soubory exotických rostlin v ČR. Nádherná parková úprava venkovní expozice rozhodně stojí za vidění.
Sklárna a minipivovar Harrachov- pivovar s restaurací, ze které je možné prosklenou stěnou sledovat ruční výrobu skla, pivní lázně, muzeum skla
Běh na lyžích


Jizerská magistrála - Pro milovníky Jizerských hor a vášnivé běžkaře je navrženo několik zimních vyjížděk. Formou kratších nebo delších běžeckých tras může návštěvník prožít nevšední okamžiky a zakusit půvab Jizerské lyžařské magistrály. Výchozími body jsou Bedřichov (prostor lyžařského stadionu), Jablonec nad Nisou (sportovní areál Břízky), Oldřichov v Hájích (Na Pilách), Nové Město pod Smrkem (U Spálené hospody) a Martinské údolí poblíž Harrachova. Dvě trasy pak kopírují tzv. Jizerskou 50, jeden z nejproslulejších běžeckých závodů v ČR.
Pěší turistika


Okolí penzionu Arnika nabízí velké množství zajímavých turistických cílů. Naštivte Šámalovu chatu na Nové louce, muzeum sklářství v osadě Kristiánov. Pokochejte se výhledem na celé Jizerské hory i Krkonoše z rozhledny Královka nebo Slovanka. Udělejte si výlet k Josefodolské přehradě nebo technické památce Protržené přehradě.
Cykloturistika


Jizerské hory jsou ideálním místem pro cykloturistiku. Na své si přijdou cyklisté začátečníci, kteří nechtějí překonávat příliš velké výškové rozdíly, stejně jako sportovci, kteří od vyjížďky do hor očekávají náročný výkon. Stačí naplánovat vhodnou trasu dle vlastních představ a vyrazit do hor. Jizerské hory křižuje několik cyklotras, přímo Hraběticemi prochází.


Penzion Arnika v Janově nad Nisou hodnocení